POHÁDKOVÝ AUTOBUS VYJÍŽDÍ

Vydejte se s námi na zájezd v pohádkovém stylu. Nastupte na palubu našeho plně zájezdově vybaveného autobusu a vydejte se do říše pohádek. Navštívíme pohádkový hrad, pohádkovou vesničku a na závěr dokonce i opravdové peklo se samotným Luciferem.

Náš pohádkový autobus Vás dle míst Vašich bydlišť vyzvedne na autobusových nádražích v Jirkově, Chomutově, Kadani a Žatci. Poté již pojede přímou cestou na první místo našeho pohádkového výletu, kterým je hrad Ledeč nad Sázavou. Ten se řadí mezi nejstarší šlechtické hrady v Čechách a je jediným dochovaným hradem středního Posázaví. V něm si projdeme okruh zaměřený především na historii hradu. V rámci okruhu projdeme i expozici věnovanou filmům a pohádkám, které se na hradě natáčely (Anděl Páně 2, Krakonoš, Šťastný smolař, Micimutr a další). Současně jsou k vidění kostýmy a předměty z nové pohádky Čertí brko. Mladší ročníky pak jistě potěší dětský okruh, v němž najdou více než 1000 plyšových medvídků. V rámci prohlídky je možné vyjít na jižní zahradu, odkud jsou úžasné výhledy na město a děti se mohou proběhnout v malém keříkovém labyrintu.

Po prohlídce opět nasedneme na palubu našeho pohádkového autobusu a pojedeme k druhému cíli, kterým je pohádková vesnička Podlesíčko. Tam si nejprve dáme posilňující pauzu na oběd a poté se již rozeběhneme přímo do domova nejrůznějších pohádkových bytostí, jako je například Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka a další. Celou vesničkou nás provede čarodějnice Kanimůra, která je na světě již několik století a proto občas nějakou tu pohádku poplete. Když jí pomůžete a opravíte ji, jistě se dočkáte i nějaké té sladké odměny.

Po opuštění pohádkové vesničky přejedeme jen o pár kilometrů dále a navštívíme světový unikát – peklo Čertovina, které jistě znáte z pohádky Zdeňka Trošky Čertoviny.

Jedná se o naprosto výjimečnou stavbu, která sahá až do  hloubky 12 metrů pod zem, kde jsou stovky metrů chodeb a jeskyní, k nebesům pak míří osmi metry.

Stavba svým charakterem připomíná obří převrácenou  loď o délce 65 metrů a šířce 14 metrů. K této stavbě se váže legenda, která praví, že v roce 666 se plavili čerti na pekelném korábu a pátrali po hříšných duších. Jedné noci je však zastihla ukrutná bouře a celý koráb převrátila dnem vzhůru. Lucifer vzal své ohromné vidle, zapíchl je přímo před příď převrženého korábu a pronesl: „Peklo nikdy nebude mířit k nebesům!“. Přikázal všem chlupáčům kutat a kopat, až si vykopali svoje PEKLO. A hříšné duše na pozemském světě, které se nebály poblíž usídlit, nazvali toto místo Čertovina.

V útrobách stavby naleznete mimo zmiňovaného podzemního labyrintu i restauraci s kapacitou 200  míst a přilehlou terasou, Luciferovo doupě, prodejnu suvenýrů, hernu, vinárnu, v létě dětské hřiště se skákacími atrakcemi.

Celý projekt je určen pro všechny věkové kategorie, kde naleznete zábavu ve formě hraného programu živými herci (čerty), slovy naprosto nepopsatelná atmosféra.

Po ukončení prohlídky pekla a audience u Lucifera spočítáme účastníky zájezdu, a ty, které pekelný kníže nechá ještě opustit brány pekelné, odveze náš pohádkový autobus zpět do jejich domovů.

 

Cena zájezdu je nyní pouze 650,- Kč. Cena zahrnuje dopravu a služby průvodce. Jízdenky zakoupíte zde. Ceny za vstupné vybere průvodce v autobusu. Ceník vstupů: viz níže.

Upozornění: Poslední možný termín objednání pohádkových jízdenek je 15. srpna 2019.

Po domluvě možnost přistoupení v dalších obcích na trase autobusu! 

Ceny vstupů:

Hrad Ledeč nad Sázavou – Retro okruh

Dospělí - 100,- Kč

Děti od 6 do 15 let, senioři od 65 let, ZTP - 60,- Kč

Dítě do 6 let – ZDARMA


Hrad Ledeč nad Sázavou – Dětský okruh

Dospělí – 50,- Kč

Děti od 6 do 15 let, senioři od 65 let, ZTP - 35,- Kč

Dítě do 6 let – ZDARMA


Pohádková vesnička Podlesíčko – prohlídka s komentářem a programem

Dospělí - 150,- Kč

Děti, senioři, ZTP - 80,- Kč

Rodina (dva dospělí a dvě děti) – 390,- Kč

Dítě do 3 let – ZDARMA

 

Peklo Čertovina

Dospělí – 350,- Kč

Dítě do 150 cm – 270,- Kč

Student, ZTP, důchodce (po předložení dokladu) – 300,- Kč

Dítě do 3 let – ZDARMA


Časový harmonogram zájezdu:


04:30 Odjezd z autobusového nádraží Jirkov

04:50 Odjezd z autobusového nádraží Chomutov

05:30 Odjezd z autobusového nádraží Kadaň

06:10 Odjezd z autobusového nádraží Žatec

09:10 Příjezd do Ledče nad Sázavou           

10:00 Komentovaná prohlídka hradu Ledeč nad Sázavou

11:45 Odjezd z Ledče nad Sázavou

13:30 Příjezd do Pohádkové vesničky Podlesíčko, pauza na oběd

15:00 Komentovaná prohlídka Pohádkové vesničky Podlesíčko

16:30 Odjezd do pekla Čertovina

17:00 Prohlídka okolí a vstupu do pekla

18:00 Prohlídka pekla Čertovina se zábavným programem

19:45 Odjezd do Žatce, Kadaně, Chomutova a Jirkova


0

 . Pohádkový autobus